Історія Chevrolet

Початок

Продуктивність, довговічність та доступность. Ці і є філософія бренду Chevrolet.

Компанія Chevrolet була заснована в Детройті у листопаді 1911 року гонщиком Луї Шевроле і засновником General Motors Вільямом Дюрантом, який створив автомобілі, що швидко зробили собі відмінну репутацію завдяки продуктивності, довговічності та доступності. Ці риси є суттю бренду Chevrolet.

Народжений в Швеції Луї Шевроле (1878-1941) був гонщиком, механіком і інженером. Вільям Дюрант (1861-1947) був провидцем автомобільного маркетингу. Дюрант заснував General Motors у 1908 році. Він вірив, що репутація Луї Шевроле, як гонщика, допоможе продажу автомобіля, тому він був названий на його честь.


 
Вільям К. "Біллі" Дюрант

Незважаючи на успіх компанії, погляди Дюранта і Шевроле щодо філософії бренду сильно відрізнялися. У 1915 Дюрант викупив частку свого партнера. Клієнти в кінцевому рахунку, прийняли позицію Дюранта і продажі Chevrolet продовжили йти в гору. Успіх підштовхнув Дюранта до покупки контрольного пакету акцій General Motors в 1916 році. У 1917 році Дюрант знову встав біля керма GM зробивши Chevrolet одним з підрозділів.


 

Дюрант залишив GM в 1920 році. Він заснував ще одну автомобільну компанію і став видатним інвестором з Уолл Стріт. Обвал фондового ринку в 1929 році виявився фатальним для обох його починань. У 1936 році він був оголошений банкрутом, а в 1947 році помер і був похований на кладовищі Вудлон в Бронксі, Нью-Йорк.

Луї Шевроле також втратив свій стан під час Великої Депресії. Він повернувся до своїх професійних навичок і працював слюсарем на заводі Chevrolet в Детройті.


 

ПЕРШІ КРОКИ

Chevrolet Series C Classic Six

Першою машиною став великий, зроблений на дуже високому рівні, легковий автомобіль серії C Classic Six. Його великий, (4.9 літра) шестициліндровий двигун потужністю 40 кінських сил дозволяв розганятися до 65 миль в годину.

З самого початку, Chevrolet зробив доступними технології і функції, які до цього були привілеєм більш дорогих автомобілів і вантажівок. Перший Chevrolet - Series C Classic Six - був оснащений електричним стартером і електричними фарами, хоча в той час обидві ці функції були рідкістю навіть серед автомобілів класу люкс.

У наступні десятиліття Шевроле продовжувала використовувати в своїх автомобілях інновації, які можна було зустріти лише в дорогих машинах - ударостійке скло, упорскування палива, антиблокувальна система гальм і система електронної безпеки.


 
small-block V-8

Chevrolet зробив доступнішими і продуктивність автомобіля. Його ранні чотирьох- і шестициліндрові двигуни відомі своєю міцністю і високими показниками. Але коли в 1955 році Шевроле випустив small-block V-8, він відкрив нову еру доступної та високої продуктивності.

Цей двигун буде використовуватися в мільйонах легкових і вантажних автомобілів в найближчі 50 років, а його спадщиною стане нове покоління small-block V-8, що використовується сьогодні в вантажних автомобілях і позашляховиках, а також в спортивних моделях - Camaro SS і Corvette.

Експлуатаційні характеристики small-block V-8 зробили Chevrolet одним з лідером у всіх видах мотоспорту. Гоночні боліди Chevrolet стали головними суперниками відомих автомобільних марок.


 

СПАДЩИНА ДИЗАЙНУ

Corvette Stingray 1963 року

Дизайн завжди був важливим для Chevrolet і багато його моделі перетворилися в ікони американської культури. Стрімкі лінії крил Chevy Bel Air 1957 року уособлюють оптимізм ери високих швидкостей, в той час як лощену Corvette Stingray 1963 року багато автомобільних істориків називають одним з найкрасивіших коли-небудь створених автомобілів.

Інші моделі Chevrolet створили культурні резонанси, що тривають десятиліттями.


 
Chevrolet Camaro 1967

Camaro, що вийшов в 1967 році, з його чудовим дизайном і потужними характеристиками став справжнім подарунком для молодих любителів бренду. Дизайн моделі 5 покоління, випущеної в 2010 році, був натхненний історією і відразу ж став головним бестселером в своєму класі.


 
Chevrolet Cameo Carrier, 1955

1955 року вийшла ексклюзивна модель Chevrolet Cameo Carrier, зі згладженими задніми крилами, перший стильний і доступний пікап.

Дизайн надав автомобілю плавний і престижний вид, який сильно відрізнявся від традиційного рядового дизайну вантажівок інших марок. Не минуло й кількох років, як вся індустрія перетворилася під впливом цього дизайну. Плавні лінії дизайну вантажної платформи, який стали називати "fleetside", тепер присутні у кожній вантажівки на ринку.


 

НАШЕ СТОЛІТТЯ

Chevrolet Volt

Електрична модель Volt виводить Chevrolet в нове століття і переосмислює поняття автомобіля. Це перший в світі серійний електромобіль з бензиновим двигуном розширеного діапазону. Volt є прикладом традиції Шевроле впроваджувати передові технології в доступні автомобілі.

Передова філософія, яка перетворила Volt з концепції в реальний автомобіль, також відбилася на таких моделях, як Equinox і Cruze, чий успіх підтверджений похвалою критиків, позитивними відгуками власників і зростаючим числом клієнтів, які до цього не купували Chevrolet. Так само, Camaro і Corvette продовжують зберігати актуальність вже шість десятиліть поспіль, демонструючи високу продуктивність і привносячи передові технології в недорогі спортивні автомобілі.


 
Chevrolet Bolt EUV

У 2021 році Chevrolet розширила свій портфель електромобілів, представивши новий повністю електричний 2022 Bolt EUV, а також модернізований 2022 Bolt EV.

Кожен з них відрізняється унікальним дизайном і за пропорціями відповідають розмірам позашляховика. Автомобілі оснащені унікальними технологіями, серед яких можна виділити систему керування автомобілем без допомоги рук Super Cruise, а також новий вид зарядного пристрою, який дозволяє економити кошти і час на зарядку.

Обидва автомобілі є частиною стратегії компанії General Motors, яка планують запустити 30 нових електромобілів по всьому світу до 2025 року.